Полезная информация для студента
zaychka.com.ua Якість, сервіс, чесність

Адреса:
м. Харків - пл. Конституції 1, 1 під'їзд, 6 поверх, офіс 5
м. Київ – пров. Михайлівський 21/13

+38096-121-59-90
zakazraboti1@gmail.com

Допомога у виконанні студентських робіт на замовлення
для будь-якого ВНЗ України


Допоможемо та гарантовано доведемо до здачі роботи або повернемо гроші

Диплом
від 3000 грн
від 15 днів
Курсова
від 500 грн
від 5 днів
Реферат
від 250 грн
від 2 днів
Контрольна
від 100 грн
від 2 днів
Дисертація
Індивідуально
Індивідуально

Висновок або висновки – завершальна частина курсової, обсягом 2-3 сторінки. Студенту потрібно зібрати результати дослідження, орієнтуючись на поставлені завдання та мету. Автор висловлює особисту думку на тему і дає рекомендації.

Окрім загального висновку до всієї курсової роботи, студент повинен робити висновки наприкінці розділів та підрозділів. Спираючись на міні-висновки, складається загальний висновок.

Як написати висновок до розділу?

У висновках на чолі потрібно описати, яке завдання чи мету досягнуто. Якщо це теоретичний розділ, висновки потрібно робити, спираючись на теоретичну базу. Необхідно розкрити стан питання, що вивчається. Оптимальна структура передбачає відповіді на 3 питання:

 1. Які аспекти теми вивчено?
 2. Які вимагають вивчення?
 3. За якими аспектами у дослідників суперечлива думка?

У висновку до теоретичного розділу також слід розписати гіпотезу, яка має підтверджуватись чи спростовуватись у практичній частині.

Щоб зробити висновки щодо практичного розділу, необхідно сформулювати цінність проведеного дослідження. У вступі буде поставлено завдання, для кожної потрібно прописати результати у відповідному підрозділі. Потрібно також коротко описати можливості застосування отриманих результатів. Обсяг висновків до розділів не повинен перевищувати 1 сторінку.

Як підготувати загальний висновок до курсової?

Введення та висновки взаємопов’язані. У першій частині студенту потрібно повторно вказати на актуальність теми, прописати завдання та цілі. При цьому, коли ви писатимете про завдання та цілі, потрібно вказувати — яких із них досягнуто.

Наприклад, у курсовій за темою автоматизації збору та обробки даних на виробництві, головне завдання – розглянути та створити власні макроси для спрощення обробки даних. Якщо завдання досягнуто, у першій частині висновків буде присутня така пропозиція:

«Як головне завдання до курсової роботи було поставлено створення макросів для автоматизації роботи зі збору та обробки даних. У ході написання використовувалася спеціальна література, розглядалося практичне застосування табличних процесів, а також підприємству (назва підприємства) було надано допомогу в автоматизації бізнес-процесів.».

У першій частині автор також має описати труднощі, з якими зіткнувся під час підготовки матеріалу.

Друга частина ув’язнення – це відображення практичної діяльності. Для початку потрібно обґрунтувати цінність проведеного дослідження, а потім написати від того, як отримані результати можуть застосовуватись надалі і чим виявляться корисними.

Завершальна частина висновку – це авторські висновки та рекомендації. Студенту потрібно висловити власну думку щодо теми дослідження, написати про перспективи вивчення та розвитку теми, дати рекомендації щодо впровадження власних результатів та покращення об’єкта дослідження.

Наприклад:

Основним недоліком роботи підприємства (назва підприємства) є відсутність автоматизації виробничих процесів. Щоб розпочати автоматизувати рутинні процеси та підвищити ефективність роботи підприємства, рекомендується зробити такі дії…».

Види висновків до курсової

Вирізняють такі групи висновків:

 1. Які підтверджують чи спростовують конкретну гіпотезу.
 2. Узагальнюючі – узагальнюють вивчену теоретичну базу на тему дослідження.
 3. Формулюючі — тут автор може сформулювати нове трактування термінів, що вже використовуються.
 4. Рекомендації щодо застосування отриманих результатів.
 5. Аргументовані висновки — підкріплені реальними відкриттями, архівними чи документами, що діють, особистими розрахунками.

Поради щодо написання висновків до курсової роботи

 1. Використовуйте мовні конструкції, які допомагають структурувати виклад: «узагальнюючи сказане», «відтак», «з вищевикладеного слід» і т.д. Конструкції не потрібно використовувати кожні 2-4 пропозиції, інакше текст вийде перевантаженим.
 2. Висновок потрібно складати наприкінці, коли робота готова і у вас є міні-висновки до розділів та підрозділів.
 3. Перед написанням перевірте, які завдання та цілі ставилися у вступі. Їхнє досягнення чи не досягнення потрібно відобразити в ув’язненні.
 4. Узгоджуйте висновки до глав, вони мають логічно продовжувати одне одного. Можливо, викладач вимагатиме повторити їх у загальному висновку. У такому разі дотримуйтесь конструкції типу: «Результатом першого розділу стає … У другому розділі була вивчена … В останньому розділі наведені дані … »
 5. Проведіть детальний аналіз практичної частини. Необхідно розуміти, які завдання та цілі у практичного дослідження, як воно було реалізовано, які результати отримані та чи передбачаються перспективи подальшого вивчення чи розвитку.
 6. Пишіть коротко, докладні описи залиште для основного тексту практичного розділу.
 7. Висновок має бути унікальним. Цю частину викладача перевіряють через програми антиплагіату.

Якщо ви зацікавлені у темі та плануєте продовжувати наукову діяльність, на це потрібно вказати у курсовій. У висновках потрібно написати про плани подальшого опрацювання теми та проілюструвати перспективи вивчення.

Інші статті з курсових робіт:

Залишити відповідь

Your email address will not be published.