Секрет написання дипломної роботи!
Не треба боятися завдання «написати дипломну роботу» — нічого страшного тут немає, щороку десятки тисяч студентів проходять цей шлях, і Ви не виняток. Важливо розібратися, про що писати, де писати, як писати?
Про що писати?
Звичайно ж писати потрібно про обрану Вами (рідше викладачем) тему.
Де писати?
У структурних частинах дипломної роботи потрібно писати все, згідно з методичними рекомендаціями та вимогами ВНЗ.
Як писати?
Коротка відповідь на запитання – згідно з ГОСТом.
Розглянемо все це докладніше.
Якщо у Вас є така можливість перед написанням дипломної роботи — обирайте науковим керівником того викладача, який приділятиме час для перевірки Вашої роботи, вносити правки та пропозиції, допомагатиме Вам, а не лаятися з Вами. Звертайтеся до викладача з дрібними проханнями про допомогу (але не перестарайтеся), вони це люблять. І не спізнюйтеся на консультації викладача, адже у цей час Ви можете пропустити щось важливе для себе. Але найперше і головне правило – Вивчіть ПІБ викладача.
Узгодивши тему дипломної роботи — підберіть потрібну наукову літературу, проведіть критичний аналіз, щоб зрозуміти, які питання вивчені, а які вимагають ще уваги.
Складіть план дипломної роботи — найчастіше він складається із трьох розділів: перший – теоретичний, другий – практичний, третій – аналіз зарубіжного досвіду та формулювання рекомендацій.
Наступний етап – написання вступу. За обсягом вступ займає приблизно 10-15% від усієї роботи, найчастіше це 3-5 сторінок. Введенням вважається не просто перші сторінки роботи (доповіді, реферату, диплома), а це сторінки на яких викладено актуальність дослідження на сьогоднішній день, мета, завдання, предмет та об’єкт дослідження, методологічна основа роботи, теоретична база для дослідження, значимість роботи – наукова та практична структура роботи.
Далі, приступайте до написання теоретичного, практичного та рекомендаційного розділів. Звертайте увагу на те, щоб тема була повністю розкрита і досліджена в дипломній роботі.
Невід’ємний етап написання дипломної роботи – перевірка тексту наявність плагіату у ній. Краще 10 разів перевірити ще раз унікальність своєї дипломної роботи, щоб на захисті не довелося червоніти за свою роботу.
Після закінчення написання основної частини роботи – пишіть висновок. Зверніть увагу на введення до роботи, на мету та завдання дослідження. Наприкінці слід описати виконану роботу, чи було досягнуто мету дослідження, з допомогою яких методів це було зроблено, яку користь несе дослідження.
Коли Ви переконалися в унікальності роботи та наявності всіх структурних частин у дипломній роботі – оформіть її згідно з ГОСТом.
І готуйтеся до успішного захисту дипломної роботи!
Recent Comments